2LP Adele: 30

607 

Adele: 30 verze na vinylu 2LP v standartní edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Evropě ve vydavatelství Columbia ve spolupráci s Sony Music dne 19. listopadu 2021.

Přítel, který je vždy v kontaktu: nové album Adele

Bezpochyby jen málokterá píseň byla v roce 2021 tak netrpělivě očekávána jako „Easy On Me“, nový singl Adele. Už po několika hodinách vidělo videoklip k této klavírní baladě jen na YouTube kolem 15 milionů lidí – a trend je samozřejmě stále stoupající.

A stejně tak je hudební svět nadšený z nového alba britské popové, soulové, jazzové a R’n’B zpěvačky a skladatelky: „30“ se jmenuje deska, čtvrté studiové album Adele, které stejně jako tři předchůdci „19“ (2008), „21“ (2011) a „25“ (2015) pojmenovala podle věku, v němž na něm začala pracovat.

Nové písně, které nakonec nahrála s hvězdnými producenty Gregem Kurstinem, Maxem Martinem a Shellbackem, kteří pracovali už na jejím předchůdci, psala tři roky. Další podporu jí poskytli švédský skladatel Ludwig Göransson, kanadský zpěvák a skladatel Tobias Jesso Jr, britský producent Inflo z hudebního kolektivu Sault a rappeři a producenti Tyler, The Creator a Skepta. Stejně jako na předchozích albech Adele jsou vokály na „30“ původní demo nahrávky.

Na „30“ se Adele vyrovnává s rozvodem s bývalým manželem a zároveň zpívá o mateřství a temných stránkách slávy. „Na této cestě jsem se o sobě dozvěděla spoustu hořkých pravd,“ napsala třiatřicetiletá zpěvačka v příspěvku na sociálních sítích. Během této doby byla hudba jako „přítel, který mě vždycky kontroloval, i když jsem ho přestala kontrolovat, protože mě pohltil můj vlastní smutek. Od té doby jsem pečlivě přestavěla svůj dům a své srdce a o tom je i toto album.“

„30“ vyjde na CD, jako dvojalbum na klasickém černém vinylu a jako dvojalbum na čirém vinylu. Ovšem pouze do vyprodání zásob.

PS: Singlová verze CD s písní „Easy On Me“ je k dostání zde.

„Adele“ Laurie Blue Adkins je s více než 120 miliony prodaných desek jednou z nejúspěšnějších umělkyň na světě. Její debut „19“ z roku 2008 se dostal na první místo britské hitparády, zatímco oba následné tituly „21“ (2011) a „25“ (2015) dosáhly několika prvních míst, mimo jiné ve Velké Británii, USA, Německu, Francii a Kanadě. Britská zpěvačka byla za svou hudbu oceněna již mnoha cenami, včetně 15 cen Grammy. V roce 2013 Adele obdržela britské vyznamenání „Člen Řádu britského impéria“.

Album zasahuje do žánrů Pop, Blues, Jazz, Funk / Soul, Balada, Akustická hudba, Neo Soul, Dance-pop, Soul-Jazz a Piano Blues. 180g Mpo Vinyl.

Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „2LP Adele: 30“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *