Právě si prohlížíte Hrajeme deskovku Harry Potter: Boj o Bradavice
Harry Potter: Boj o bradavice

Hrajeme deskovku Harry Potter: Boj o Bradavice

Stolní hra Harry Potter: Boj o Bradavice, vydaná v českém překladu pod hlavičkou společnosti REXhry, ukazuje, jak se má pracovat s jednou z nejslavnějších licencí, kterou milují fanoušci různých věkových kategorií po celém světě. Poté co otevřete krabici, která připomíná kouzelnický kufřík Harryho Pottera, naleznete v balení Pobertův plánek a krabičky rozdělené na studentské ročníky. Už samotný obal dokonale vytváří kouzelnickou atmosféru světa J.K. Rowlingové. Hru pro účely recenze poskytl e-shop FYFT.cz.

Harry Potter: Boj o bradavice

V balení naleznete více než dvě stě karet s motivy filmové předlohy, a celou řadu dalších komponentů. Pravidla jsou docela krátká a jednoduchá, takže se nemusí obávat ani úplní začátečníci v deskových hrách. Dvojice autorů Kami Mandell a Andrew Wolf připravila ve spolupráci se studiem Forrest-Pruzan Creative velice krásně propracovanou hru, která vás s vašimi přáteli provede celým příběhem v pohodovém tempu.

Hra je maximálně určena pro čtyři hráče, kteří si rozeberou postavy Harryho, Rona, Hermiony a Nevilla, jež se liší svými startovními balíčky a schopnostmi. Postupem času se projeví jejich dovednosti a skupině budou pomáhat pomocí unikátních schopností, které vás často vytáhnou ze šlamastyky.

Hra je založena na deckbuildingovém principu, takže hráči si svůj základní balíček, s nímž odstartují každý školní rok, postupně obohacují o nová zaklínadla, předměty a pomocníky, kteří vám pomohou překonat magické hrozby. Autoři navíc chytře pracují s jednotlivými roky a poražené hrozby se stávají cvičnými terči k upevnění mechanismů, ale jakmile se do hry dostanou mozkomoři, které ovládá samotný Vy-víte-kdo či onen samotný  ,,hajzlík“ (poznámka autora článku, jedná se o subjektivní pocit  z této postavy) Voldemort, začne ta pravá magie.

Harry Potter: Boj o bradavice

Hra je dobře uspořádaná a přehledná, což umožňuje hráčům dobře se v průběhu hraní orientovat. Hráči se spoléhají na své karty a používají je k poražení nepřátel. Hra dělá čest svému podkladovému tématu, díky fotografiím z filmů, které jsou na kartách, se cítíte opravdu jako v bradavicích. Díky dobře a jednoduše zpracovanému návodu zvládnete pochopit jednotlivé aspekty hry během pár minut. Nám se osvědčilo zahrát si první hru s otevřeným manuálem, do kterého se párkrát nahlédlo. U hraní 2. ročníku už ale návod nebyl potřeba.

U této deskové hry je nutné strategicky plánovat a spolupracovat s ostatními hráči. Při výběru karet a rozhodování o tom, co v dané situaci udělat, je důležité brát v potaz nejen své vlastní možnosti, ale i možnosti ostatních hráčů a potřeby skupiny jako celku.

Harry Potter: Boj o bradavice

Kromě toho je hra velmi poutavá a napínavá. Postupně se odkrývají nové karty, nové postavy a nové způsoby, jak se postavit proti nepřátelům. S každým novým rokem se také hra stává složitější a náročnější. Obzvláště v posledním roce čeká na hráče náročná výzva, kdy se proti nim postaví samotný „hajzlík“  Voldemort.

Vzhledem k množství karet, postav a možností, které hra nabízí, se nemusíte bát, že vás hra omrzí. Při každém hraní se může vyvíjet trochu jinak. Také záleží na tom, s kolika hráči budete aktuálně hrát. V maximálním počtu hráčů (tedy 4) máte více možností a šancí, jak zvítězit nad černou magií a vašimi nepřáteli.

Závěrem lze tedy konstatovat, že Harry Potter: Boj o Bradavice je velmi kvalitní stolní hra, která dokáže věrně přenést atmosféru světa Harryho Pottera do herního prostředí. Je velmi poutavá, napínavá a nabízí vysokou znovuhratelnost. Navíc je kooperativní, takže se můžete spolehnout na to, že vás vaši spoluhráči podpoří, a zachrání, když bude potřeba. Pokud jste fanoušky Harryho Pottera a stolních her, rozhodně byste si tuto hru neměli nechat ujít.

Tuto nebo jiné hry si můžete objednat na FYFT.cz.

Více článků a recenzí naleznete na našem blogu.

Napsat komentář