Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Millesimato Brut

369 

Hrozny na toto Prosecco pocházejí z vinic Colvendrame, které jsou vysázené v kopcovitém terénu mezi Coneglianem a Valdobbiadene a mají sníženou výsadbu na 3.333 keřů na hektar.

Víno má světle slámovou barvu, jemné ovocné aroma s dotekem zlatých jablek a květů akácie. Středně plné víno s jemným dlouhotrvajícím perlením. Oceníte ho jako skvělý aperitiv, dobře se hodí i v kombinaci s jídlem.

 

Dělení podle klasifikace – označení Prosecca kopíruje systém značení tichých vín:

Prosecco DOC – DOC klasifikace je pro Prosecco největší kategorií. Hrozny na takto označená vína se pěstují na 23 tisících hektarech vinic (z celkových 31.000ha), vyrobí se z nich okolo 370 milionů lahví (zhruba 80% celé produkce vín Prosecco)

Prosecco DOCG – nejlepší polohy v regionu, vinice leží mezi městy Valdobbiadene a Conegliano (vína jsou často označena názvy těchto měst). Území, kde se hrozny pro takto označená Prosecca smí pěstovat, je přesně vymezené. Celé území je od roku 2019 zapsáno v UNESCO World Heritage.

 

Dělení podle zbytkového cukru:

Extra Brut – obsah cukru 0 g/l

Brut – obsah cukru 0-12 g/l

Extra dry – obsah cukru 12-17 g/l

Dry – obsah cukru 17-32 g/l

 

Označení „Millesimato“ nesou Prosecca, která jsou vyrobená v daném ročníku (většina vyrobeného Prosecca jsou vína „neročníková“).

Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Millesimato Brut“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *